Szczegółowy program uroczystosci 5, 6 czerwca

Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia będą trwały dwa dni: 5 i 6 czerwca.  Inauguracją będzie Spotkanie Młodych w Wilanowie i Wielki Koncert poświęcony Ks. Jerzemu Popiełuszce. W niedzielę na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Ks. Popiełuszki, a po niej ruszy procesja z relikwiami nowego błogosławionego do Świątyni Opatrzności Bożej.

Święto Dziękczynienia

Dzień Dziękczynienia organizowany jest już po raz trzeci. Po raz kolejny przypominamy sobie, że warto mówić słowo „dziękuję”, bo przecież każdy człowiek ma za co dziękować. W Święto Dziękczynienia dziękujemy najbliższym, dzieciom, rodzicom, przyjaciołom. – Warto przypomnieć sobie o tych, którzy wnoszą dobro i uśmiech do naszego życia. Niech słowo „dziękuję” zwłaszcza tego dnia będzie dowodem naszej serdecznej wdzięczności i pamięci o nich. – mówi Abp Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Bo choć potrafimy dziękować, to ciągle dziękujemy za mało. W tym dniu dziękujemy także Opatrzności Bożej za wszystkie znaki troski o nas na co dzień. – W tym roku powody do dziękowania Bogu są szczególne. Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia trwają dwa dni i odbywają się w dwóch miejscach, na Pl. Piłsudskiego i pod Świątynią Opatrzności Bożej. Mają też szczególny wymiar, bo zbiegają się z beatyfikacją Ks. Jerzego Popiełuszki. To wielki dar Bożej Opatrzności, której będziemy za to dziękować. Boża Opatrzność, która nawet ze zła potrafi wyprowadzić dobro, dopuściła do męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego i w ten sposób ziściły się słowa Jana Pawła II: „Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie”. To Opatrzność Boża także sprawiła, że mimo śmierci Ks. Jerzy odniósł wielkie zwycięstwo. – mówi Ks. Abp Kazimierz Nycz.

Archidiecezjalne Spotkanie Młodych i Niezwykły Koncert w Wilanowie
W tym roku Archidiecezjalne Spotkanie Młodzieży będzie mieć niezwykły charakter. Spotkanie Młodych odbędzie się w sobotę 5 czerwca 2010r. na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej. Tam, od godz. 15 zostanie przygotowane Miasteczko Telewizyjne i Radiowe. W jego ramach będzie szereg atrakcji. Uczestnicy spróbują swoich sił przed kamerą i mikrofonem radiowym. Równocześnie na scenie będzie trwała animacja tańcem, który poprowadzi Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie z Gdyni. – To bardzo atrakcyjna propozycja na weekend dla młodych oraz okazja do tego, by mieli szansę zobaczyć jak pracują media – telewizja i radio. Każdy będzie mógł powiedzieć i nagrać swoje osobiste „dziękuję” – zaprasza Piotr Gaweł, Prezes Zarządu Centrum Opatrzności Bożej. Tak zebrane materiały zostaną zmontowane i wyemitowane na telebimach, a także w serwisie dziekuje.pl. O 17.15 rozpocznie się Wielki Koncert pt. „Zło dobrem zwyciężał”, będący widowiskiem słowno-muzycznym. – Takiego koncertu jeszcze nie było. Połączy on nowoczesne formy wyrazu artystycznego: będzie muzyka śpiewana przez artystów, grafika komiksowa, rekonstrukcja wydarzeń historycznych. Podczas kolejnych utworów zostaną przedstawione najważniejsze etapy życia ks. Jerzego: dom rodzinny, powołanie, duszpasterstwo ludzi pracy, prześladowanie przez SB, męczeństwo i śmierć. Wyemitowane też będą świadectwa osób, które otrzymały łaski za wstawiennictwem Ks. Jerzego – dodaje. Zostaną również zrekonstruowane wydarzenia, z lat 80-tych z udziałem demonstrantów i sił ZOMO. Rekonstrukcję „Ojczyzno ma” przedstawi znana warszawska grupa historyczna „Zgrupowanie Radosław” – mówi Piotr Gaweł.

Hołd Ks. Jerzemu Popiełuszce
– Ten koncert jest wyrazem naszej pamięci dla męczeństwa za wiarę Ks. Jerzego Popiełuszki, ale także hołdem dla ponad 90 ofiar stanu wojennego w Polsce, który trwał od 13 grudnia 1981r. do 13 lipca 1983r., ale jego skutki i represje aż do 1989r. Nie sposób zrozumieć posługę Ks. Jerzego bez powiedzenia tego, czym był stan wojenny, jak władze PRL-u traktowały naród. W koncercie będą wplecione archiwalne wypowiedzi Ks. Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II – tłumaczy Grzegorz Sadurski, reżyser widowiska. – Młodzi ludzie nie znają klimatu początku lat 80-tych, kiedy ograniczano swobody obywatelskie, cenzurowano prasę, korespondencję i rozmowy telefoniczne – dodaje. Koncert poprowadzą Paulina Chylewska i Mateusz Damięcki, aktor młodego pokolenia. Transmisja koncertu – w TVP1.

Artyści
– Do udziału w koncercie zaprosiliśmy Magdę Anioł, Jacka Wąsowskiego, Marcina Stycznia i Tomasza Kamińskiego, Przemysława Gintrowskiego, Kasię Wilk, Paulinę Bisztygę, Hanię Stach i Full Power Spirit. W finale usłyszymy hymn Święta Dziękczynienia Roberta Friedricha, w wykonaniu wszystkich artystów występujących w koncercie pt. „Dziękuję Ci” – relacjonuje Grzegorz Sadurski. Na koniec dnia odbędzie się „godzina uwielbienia i dziękczynienia”, czyli koncert uwielbieniowy dla młodzieży w wykonaniu zespołu Deus Meus.

Uroczystość beatyfikacyjna
Msza święta beatyfikacyjna rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie dwie godziny. Uroczystości przewodniczyć będzie delegat Ojca św. Benedykta XVI – Abp Angelo Amato. Koncelebrować ją będzie ok. 100 biskupów i 1600 kapłanów. Msza św. rozpocznie się odczytaniem dokumentu Stolicy Apostolskiej o wyniesieniu na ołtarze Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas uroczystości śpiewać będzie 6 chórów: chłopięcy i męski przy UMFC w Warszawie, chór Archikatedry Warszawskiej, chór Sonante, chór Centrum Myśli Jana Pawła II, chór Reprezentacyjnego zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, chór UKSW. Zaproszone są najwyższe władze państwowe, przedstawiciele parlamentu, samorządu, władze miasta oraz liczni goście z kraju i z zagranicy. Sektory dla wiernych będą otwarte już od godz. 7:00 rano. Na uroczystość przybędzie prawdopodobnie ok. 250 tys. wiernych z całej Polski.

Procesja z relikwiami
Po uroczystej Mszy św. relikwie zostaną przekazane asyście i uformuje się szyk wiernych do procesji od Placu Piłsudskiego Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. W tym czasie wiernym towarzyszyć będzie muzyka wykonana przez dzieci i młodzież z góralskiej orkiestry dętej ze Skomielnej Czarnej. Na poszczególnych odcinkach procesji relikwie i obraz beatyfikacyjny będą niesione przez przedstawicieli różnych środowisk oraz parafii, znajdujących się na trasie procesji. Grać będą orkiestry reprezentacyjne Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna. Pierwszy odcinek prowadzić będzie bp Piotr Jarecki, drugi – bp Tadeusz Pikus, trzeci – ks. Maciej Zieliński, a czwarty – abp Kazimierz Nycz. – To wielkie szczęście dla nas, że możemy się radować tym świętem. Zapraszam na tę procesję wszystkich, zwłaszcza mieszkańców Warszawy. Niech to będzie nasz wspólny, symboliczny Marsz Zwycięstwa dla Ks. Jerzego, w którym możemy wziąć udział w wolnej Polsce, dziękując za dary otrzymane od Opatrzności Bożej. Także dzięki męczeńskiej ofierze Ks. Jerzego Popiełuszki. Jest on patronem świętości także na dzisiejsze czasy. To kapłan, który wskazuje drogę miłości do Boga i ludzi. – mówi Ks. Abp Kazimierz Nycz. Procesja dotrze na Pola Wilanowskie po godz. 18, gdzie zakończy się nabożeństwem przed Świątynią i wprowadzeniem relikwii do Panteonu Wielkich Polaków. Podczas 20-minutowego nabożeństwa zostanie odśpiewana pieśń Kto wierzy, żyje na wieki, Święta Boża Opatrzności i odmówiony Akt Dziękczynienia i Zawierzenia. Do udziału w procesji zaproszeni są wszyscy uczestnicy uroczystości beatyfikacyjnych.

Radosne oczekiwanie w Wilanowie
W godzinach 14 – 18 planowane jest otwarcie miasteczka zabaw i rekreacji dla dzieci. Znajdzie się tutaj bardzo wiele atrakcji, gier i zabaw, ale również animacja przypominająca jak ważnym jest słowo „dziękuję”. – Zapraszamy wszystkie rodziny, zwłaszcza z małymi i troszkę starszymi dziećmi na wspaniałe popołudnie na plac przed Świątynią Opatrzności Bożej. To będzie zabawa, ale również przypomnienie jak ważnym słowem jest słowo „dziękuję” – mówi Ks. Krzysztof Mindewicz, Wiceprezes Zarządu COB. W czasie, gdy Traktem Królewskim podążać będzie procesja z relikwiami, na Polach Wilanowskich odbywać się będzie radosne oczekiwanie na przybycie relikwii błogosławionego. W ramach festiwalu muzyki chrześcijańskiej na scenie wystąpią: Maleo Reggae Rockers, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Antonina Krzysztoń, Jacek Wąsowski, Robert Ruszczak i Tomek Kamiński. Festiwal poprowadzą Robert Friedrich i Ewelina Kopic. Tradycyjnie o godz. 15 w niebo wzbiją się baloniki wdzięczności do nieba, będące osobistym podziękowaniem uczestników uroczystości.

Świadkowie o Ks. Jerzym
W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się dzisiaj konferencja naukowa, poświęcona Ks. Jerzemu Popiełuszce. Promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego Popiełuszki, o. dr Gabriel Bartoszewski przedstawił specyfikę męczeństwa oraz opisał dokładnie zdarzenia, jakie miały miejsce przed morderstwem ks. Popiełuszki. – Beatyfikacja ks. Jerzego jest dla mnie, jako kapłana bardzo wymowna. Po ludzku sprawia mi wiele satysfakcji, gdyż dosyć skutecznie przyczyniłem się do przeprowadzenia procesu, by doszło do beatyfikacji – mówi. – Ks. Jerzy kapłan-męczennik za wiarę, nam Polakom i wszystkim ludziom skłonnym do modnego dziś relatywizmu i koniunkturalizmu, niesie przesłanie wierności Bożym przykazaniom i własnemu chrześcijańskiemu powołaniu. W Nim otrzymujemy nowego patrona, orędownika u Boga – dodaje
o. Gabriel. Ks. Prof. Jan Sochoń przedstawił sposób, w jaki należy czerpać z duszpasterskiego świadectwa księdza Jerzego i w czym wyraża się Jego świętość. Wśród świadków byli również mec. Maciej Bednarkiewicz, który opowiedział o nadprzyrodzonych znakach przed zabójstwem ks. Jerzego oraz o spotkaniach towarzyskich z ks. Jurkiem.

Ogólnopolska zbiórka na budowę Centrum Opatrzności Bożej
Tego dnia we wszystkich parafiach w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego. Każdy będzie mógł dołożyć swoją małą cegiełkę wysyłając sms o treści „dziękuję” na numer 72551. To będzie podziękowanie każdego z nas za dobro, które nas w życiu spotyka.

Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki
Obchody beatyfikacyjne zakończą się 13 czerwca diecezjalnym dziękczynieniem w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Mszy św. dziękczynnej sprawowanej na balkonie kościoła św. Stanisława Kostki przewodniczyć będzie abp. Kazimierz Nycz. Po Mszy świętej nastąpi przeniesienie relikwii nowego błogosławionego do bocznej kaplicy kościoła św. Stanisława Kostki.

Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia będą trwały dwa dni: 5 i 6 czerwca.  Inauguracją będzie Spotkanie Młodych w Wilanowie i Wielki Koncert poświęcony Ks. Jerzemu Popiełuszce. W niedzielę na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Ks. Popiełuszki, a po niej ruszy procesja z relikwiami nowego błogosławionego do Świątyni Opatrzności Bożej.

Święto Dziękczynienia

Dzień Dziękczynienia organizowany jest już po raz trzeci. Po raz kolejny przypominamy sobie, że warto mówić słowo „dziękuję”, bo przecież każdy człowiek ma za co dziękować. W Święto Dziękczynienia dziękujemy najbliższym, dzieciom, rodzicom, przyjaciołom. – Warto przypomnieć sobie o tych, którzy wnoszą dobro i uśmiech do naszego życia. Niech słowo „dziękuję” zwłaszcza tego dnia będzie dowodem naszej serdecznej wdzięczności i pamięci o nich. – mówi Abp Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Bo choć potrafimy dziękować, to ciągle dziękujemy za mało. W tym dniu dziękujemy także Opatrzności Bożej za wszystkie znaki troski o nas na co dzień. – W tym roku powody do dziękowania Bogu są szczególne. Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia trwają dwa dni i odbywają się w dwóch miejscach, na Pl. Piłsudskiego i pod Świątynią Opatrzności Bożej. Mają też szczególny wymiar, bo zbiegają się z beatyfikacją Ks. Jerzego Popiełuszki. To wielki dar Bożej Opatrzności, której będziemy za to dziękować. Boża Opatrzność, która nawet ze zła potrafi wyprowadzić dobro, dopuściła do męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego i w ten sposób ziściły się słowa Jana Pawła II: „Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie”. To Opatrzność Boża także sprawiła, że mimo śmierci Ks. Jerzy odniósł wielkie zwycięstwo. – mówi Ks. Abp Kazimierz Nycz.

Archidiecezjalne Spotkanie Młodych i Niezwykły Koncert w Wilanowie
W tym roku Archidiecezjalne Spotkanie Młodzieży będzie mieć niezwykły charakter. Spotkanie Młodych odbędzie się w sobotę 5 czerwca 2010r. na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej. Tam, od godz. 15 zostanie przygotowane Miasteczko Telewizyjne i Radiowe. W jego ramach będzie szereg atrakcji. Uczestnicy spróbują swoich sił przed kamerą i mikrofonem radiowym. Równocześnie na scenie będzie trwała animacja tańcem, który poprowadzi Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie z Gdyni. – To bardzo atrakcyjna propozycja na weekend dla młodych oraz okazja do tego, by mieli szansę zobaczyć jak pracują media – telewizja i radio. Każdy będzie mógł powiedzieć i nagrać swoje osobiste „dziękuję” – zaprasza Piotr Gaweł, Prezes Zarządu Centrum Opatrzności Bożej. Tak zebrane materiały zostaną zmontowane i wyemitowane na telebimach, a także w serwisie dziekuje.pl. O 17.15 rozpocznie się Wielki Koncert pt. „Zło dobrem zwyciężał”, będący widowiskiem słowno-muzycznym. – Takiego koncertu jeszcze nie było. Połączy on nowoczesne formy wyrazu artystycznego: będzie muzyka śpiewana przez artystów, grafika komiksowa, rekonstrukcja wydarzeń historycznych. Podczas kolejnych utworów
zostaną przedstawione najważniejsze etapy życia ks. Jerzego: dom rodzinny, powołanie, duszpasterstwo ludzi pracy, prześladowanie przez SB, męczeństwo i śmierć. Wyemitowane też będą świadectwa osób, które otrzymały łaski za wstawiennictwem Ks. Jerzego – dodaje. Zostaną również zrekonstruowane wydarzenia, z lat 80-tych z udziałem demonstrantów i sił ZOMO. Rekonstrukcję „Ojczyzno ma” przedstawi znana warszawska grupa historyczna „Zgrupowanie Radosław” – mówi Piotr Gaweł.

Hołd Ks. Jerzemu Popiełuszce
– Ten koncert jest wyrazem naszej pamięci dla męczeństwa za wiarę Ks. Jerzego Popiełuszki, ale także hołdem dla ponad 90 ofiar stanu wojennego w Polsce, który trwał od 13 grudnia 1981r. do 13 lipca 1983r., ale jego skutki i represje aż do 1989r. Nie sposób zrozumieć posługę Ks. Jerzego bez powiedzenia tego, czym był stan wojenny, jak władze PRL-u traktowały naród. W koncercie będą wplecione archiwalne wypowiedzi Ks. Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II – tłumaczy Grzegorz Sadurski, reżyser widowiska. – Młodzi ludzie nie znają klimatu początku lat 80-tych, kiedy ograniczano swobody obywatelskie, cenzurowano prasę, korespondencję i rozmowy telefoniczne – dodaje. Koncert poprowadzą Paulina Chylewska i Mateusz Damięcki, aktor młodego pokolenia. Transmisja koncertu – w TVP1.

Artyści
– Do udziału w koncercie zaprosiliśmy Magdę Anioł, Jacka Wąsowskiego, Marcina Stycznia i Tomasza Kamińskiego, Przemysława Gintrowskiego, Kasię Wilk, Paulinę Bisztygę, Hanię Stach i Full Power Spirit. W finale usłyszymy hymn Święta Dziękczynienia Roberta Friedricha, w wykonaniu wszystkich artystów występujących w koncercie pt. „Dziękuję Ci” – relacjonuje Grzegorz Sadurski. Na koniec dnia odbędzie się „godzina uwielbienia i dziękczynienia”, czyli koncert uwielbieniowy dla młodzieży w wykonaniu zespołu Deus Meus.

Uroczystość beatyfikacyjna
Msza święta beatyfikacyjna rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie dwie godziny. Uroczystości przewodniczyć będzie delegat Ojca św. Benedykta XVI – Abp Angelo Amato. Koncelebrować ją będzie ok. 100 biskupów i 1600 kapłanów. Msza św. rozpocznie się odczytaniem dokumentu Stolicy Apostolskiej o wyniesieniu na ołtarze Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas uroczystości śpiewać będzie 6 chórów: chłopięcy i męski przy UMFC w Warszawie, chór Archikatedry Warszawskiej, chór Sonante, chór Centrum Myśli Jana Pawła II, chór Reprezentacyjnego zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, chór UKSW. Zaproszone są najwyższe władze państwowe, przedstawiciele parlamentu, samorządu, władze miasta oraz liczni goście z kraju i z zagranicy. Sektory dla wiernych będą otwarte już od godz. 7:00 rano. Na uroczystość przybędzie prawdopodobnie ok. 250 tys. wiernych z całej Polski.

Procesja z relikwiami
Po uroczystej Mszy św. relikwie zostaną przekazane asyście i uformuje się szyk wiernych do procesji od Placu Piłsudskiego Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. W tym czasie wiernym towarzyszyć będzie muzyka wykonana przez dzieci i młodzież z góralskiej orkiestry dętej ze Skomielnej Czarnej. Na poszczególnych odcinkach procesji relikwie i obraz beatyfikacyjny będą niesione przez przedstawicieli różnych środowisk oraz parafii, znajdujących się na trasie procesji. Grać będą orkiestry reprezentacyjne Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna. Pierwszy odcinek prowadzić będzie bp Piotr Jarecki, drugi – bp Tadeusz Pikus, trzeci – ks. Maciej Zieliński, a czwarty – abp Kazimierz Nycz. – To wielkie szczęście dla nas, że możemy się radować tym świętem. Zapraszam na tę procesję wszystkich, zwłaszcza mieszkańców Warszawy. Niech to będzie nasz wspólny, symboliczny Marsz Zwycięstwa dla Ks. Jerzego, w którym możemy wziąć udział w wolnej Polsce, dziękując za dary otrzymane od Opatrzności Bożej. Także dzięki męczeńskiej ofierze Ks. Jerzego Popiełuszki. Jest on patronem świętości także na dzisiejsze czasy. To kapłan, który wskazuje drogę miłości do Boga i ludzi. – mówi Ks. Abp Kazimierz Nycz. Procesja dotrze na Pola Wilanowskie po godz. 18, gdzie zakończy się nabożeństwem przed Świątynią i wprowadzeniem relikwii do Panteonu Wielkich Polaków. Podczas 20-minutowego nabożeństwa zostanie odśpiewana pieśń Kto wierzy, żyje na wieki, Święta Boża Opatrzności i odmówiony Akt Dziękczynienia i Zawierzenia. Do udziału w procesji zaproszeni są wszyscy uczestnicy uroczystości beatyfikacyjnych.

Radosne oczekiwanie w Wilanowie
W godzinach 14 – 18 planowane jest otwarcie miasteczka zabaw i rekreacji dla dzieci. Znajdzie się tutaj bardzo wiele atrakcji, gier i zabaw, ale również animacja przypominająca jak ważnym jest słowo „dziękuję”. – Zapraszamy wszystkie rodziny, zwłaszcza z małymi i troszkę starszymi dziećmi na wspaniałe popołudnie na plac przed Świątynią Opatrzności Bożej. To będzie zabawa, ale również przypomnienie jak ważnym słowem jest słowo „dziękuję” – mówi Ks. Krzysztof Mindewicz, Wiceprezes Zarządu COB. W czasie, gdy Traktem Królewskim podążać będzie procesja z relikwiami, na Polach Wilanowskich odbywać się będzie radosne oczekiwanie na przybycie relikwii błogosławionego. W ramach festiwalu muzyki chrześcijańskiej na scenie wystąpią: Maleo Reggae Rockers, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Antonina Krzysztoń, Jacek Wąsowski, Robert Ruszczak i Tomek Kamiński. Festiwal poprowadzą Robert Friedrich i Ewelina Kopic. Tradycyjnie o godz. 15 w niebo wzbiją się baloniki wdzięczności do nieba, będące osobistym podziękowaniem uczestników uroczystości.

Świadkowie o Ks. Jerzym
W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się dzisiaj konferencja naukowa, poświęcona Ks. Jerzemu Popiełuszce. Promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego Popiełuszki, o. dr Gabriel Bartoszewski przedstawił specyfikę męczeństwa oraz opisał dokładnie zdarzenia, jakie miały miejsce przed morderstwem ks. Popiełuszki. – Beatyfikacja ks. Jerzego jest dla mnie, jako kapłana bardzo wymowna. Po ludzku sprawia mi wiele satysfakcji, gdyż dosyć skutecznie przyczyniłem się do przeprowadzenia procesu, by doszło do beatyfikacji – mówi. – Ks. Jerzy kapłan-męczennik za wiarę, nam Polakom i wszystkim ludziom skłonnym do modnego dziś relatywizmu i koniunkturalizmu, niesie przesłanie wierności Bożym przykazaniom i własnemu chrześcijańskiemu powołaniu. W Nim otrzymujemy nowego patrona, orędownika u Boga – dodaje
o. Gabriel. Ks. Prof. Jan Sochoń przedstawił sposób, w jaki należy czerpać z duszpasterskiego świadectwa księdza Jerzego i w czym wyraża się Jego świętość. Wśród świadków byli również mec. Maciej Bednarkiewicz, który opowiedział o nadprzyrodzonych znakach przed zabójstwem ks. Jerzego oraz o spotkaniach towarzyskich z ks. Jurkiem.

Ogólnopolska zbiórka na budowę Centrum Opatrzności Bożej
Tego dnia we wszystkich parafiach w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego. Każdy będzie mógł dołożyć swoją małą cegiełkę wysyłając sms o treści „dziękuję” na numer 72551. To będzie podziękowanie każdego z nas za dobro, które nas w życiu spotyka.

Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki
Obchody beatyfikacyjne zakończą się 13 czerwca diecezjalnym dziękczynieniem w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Mszy św. dziękczynnej sprawowanej na balkonie kościoła św. Stanisława Kostki przewodniczyć będzie abp. Kazimierz Nycz. Po Mszy świętej nastąpi przeniesienie relikwii nowego błogosławionego do bocznej kaplicy kościoła św. Stanisława Kostki.